Sporo osób, mających dobry pomysł na założenie własnego dochodowego biznesu, zastanawia się od czego zacząć i czy początkowe formalności są bardzo trudne.

Firma z dofinansowaniem na start

Dużo zależy od tego, czy zakładamy firmę z dofinansowaniem z Funduszy Unijnych, czy bez nich. Kiedy jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie Pracy i chcemy skorzystać z dotacji, musimy zakładanie firmy zsynchronizować z wypełnianiem dokumentów w Urzędzie Pracy. Nie jest to jednak nic na tyle skomplikowanego, żebyśmy nie dali sobie rady.

Kiedy wiemy już, że otrzymamy dotację, możemy zarejestrować swoją firmę, tworząc profil zaufany na ePUAP i wypełniając wniosek CEIDG. Umieszczamy w nim dane informacyjne i ewidencyjne oraz kody PKD, które wcześniej wybraliśmy. Nasz dobrze wypełniony wniosek trafia do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Z ramienia Ministerstwa informacje o nowej działalności są przekazywane do Urzędu Skarbowego, ZUSu i GUSu. Od tej pory jesteśmy już przedsiębiorcami. Możemy założyć konto firmowe, wyrobić pieczątkę i wizytówki.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów