Budując dom nadchodzi czas na zainstalowanie elementów grzewczych. Zapewne głównym elementem będzie w naszym domu centralne ogrzewanie. Oprócz ogrzewania centralnego dodatkowo możemy założyć ogrzewanie podłogowe, które będzie przynosiło nam dodatkowy komfort. Na zainteresowanie zasługuje także kominek.

Kominek z całą pewnością nie zastąpi nam ogrzewania centralnego jednak jest świetnym dodatkiem. Wyobraźmy sobie sytuację, w której potrzebujemy ogrzać np. salon. Wprawie w ruch całej instalacji centralnego ogrzewania zajmie trochę czasu – zanim będzie w pomieszczeniu ciepło. Korzystając z kominka ciepłą temperaturę osiągniemy znacznie szybciej. Kominek sprawdza się również w momentach okazyjnych. Romantyczna kolacja we dwoje przy palącym się kominku – niezapomniane chwile. Warto również wspomnieć o materiałach, które możemy spalać w naszym kominku. Podstawowym surowcem jest drewno. Drewno świetnie nadaje się do dłuższego podtrzymywania ognia. Nowoczesnym rozwiązaniem również jest brykiet ekologiczny, który możemy zakupić w odpowiednich sklepach z opałem. Brykiet ekologiczny cechuje się naprawdę dużą wydajnością co w znacznej mierze przekłada się na oszczędność. Z pewnością dużo więcej zapłacimy za drewno na zimę niż za brykiet mimo że jego cena jest wyższa. Wydajność nie zawsze idzie w parze ceną.

Przed zakupem kominka musimy zadać sobie pytanie : czy ma być to tylko atrapa ? Czy może jednak chcemy posiadać dodatkowe oraz niezależne źródło ciepła. Jeśli zdecydujemy się na atrapę – wybierzmy kominek, który nie jest funkcjonalny ale przykuwa wzrok. Natomiast jeśli liczymy na wydobywające się z niego ciepło – kierujmy się jego specyfikacją.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów